Dugnadsarbeid

I Sædalen IL oppfordrer vi til dugnadsarbeid. Foreldre som ikke har trener eller laglederoppgaver må være med å bidra rundt laget ved annet dugnadsarbeid.

Klubbstyrte dugnader:

Vertskapsrollen i Sædalshallen: fordeles ut på avdelingene og avdelingene fordeler ut på lagene og inntektene går til lag og avdeling.

Fotballavdelingen: onsdag + fredag

  • Lagene får vakt fra de går i 1.klasse

Håndballavdelingen: tirsdag + torsdag

  • Lagene får vakt fra de går i 4.klasse

Både fotball og håndballavdelingen har ulike arrangement gjennom året, der ansvaret for gjennomføring fordeles ut på lagene. Arrangementsansvarlig i hver avdeling tar kontakt i forveien med utvidet informasjon.

Fotballavdelingen:

  • Kiosk i forbindelse med seriekamper: fordeles på lag som spiller serie
  • Serieturnering høst: j/g 7 (årskullet som skal spille)
  • Serieturnering vår: j/g (årskullet som skal spille)
  • Vennskapsturnering høst: j/g 8

Håndballavdelingen:

  • Kiosk og tilsyn i helg i forbindelse mer seriekamper: fordeles på lag fra 4.klasse

Lagstyrte dugnader: Klubben skal bli informert om de ulike dugnadstiltakene lagene gjennomfører i løpet av klubben for å kunne koordinere innsatsen og spre det utover året. Under planleggingen av den dugnad, ta kontakt med daglig leder på [email protected] for å kontrollere at perioden dere ønsker er ledig for dugnadsarbeid.

Salgsdugnader: Dugnader som baseres på salg av varer, tjenster eller liknende på de ulike lagene skal koordineres med avdelingsleder og daglig leder for å sikre at ikke lag konkurrerer med hverandre på samme tid i Sædalen. Lagene blir da også informert om regler i relasjon til mva, o.l.

Loddsalg: I perioden november til desember er dette forbeholdt Sædalen ILs julelotteri. Hele idrettslaget skal fra midten av november til midten av desemeber selge loddbøker i regi av klubben. Julelotteriet er i regi av hovedstyret i klubben og en dugnad som involverer alle medlemmene.

Når det gjelder øvrig loddsalg gjennom året kan lagene benytte Sponds skrapelodd, men vær obs på at Spond tar en cut av inntektene fra loddsalget.
Det er et krav at retningslinjene til Lotteritilsynet følges og at det koordineres internt i Sædalen IL for hvilken periode man kan selge lodd.

Annet: Det er ellers muligheter for å melde seg til ryddedugnad i regi Bergen kommune mot tilskudd, pantaaksjon, juletrehening, salg av lodd/kaker på Rema1000 Nattland eller andre tiltak for å skaffe inntekter til lagkassen. Uavhengig av hvilken dugnad man skal gjennomføre skal det koordineres med daglig leder i god tid.