Fotball: A-laget søker trener

Sædalen IL fotball søker trener til A-lag herrer: Vi ser etter en utviklingsorientert person som kan inngå i trenerteamet til Sædalen sitt A-lag herrer i 5. divisjon. Teamet består i dag av to trenere, men skal utgjøre 3 personer.

Fotball er klubbens største idrett med over halvparten av medlemmene, fordel på 51 lag fra 6åringer til A-laget. Avdelingen har gjennom de siste årene hatt  en stor utvikling gjennom ansettelse av en fulltid trener-og spillerutvikler samt utarbeidelse- og implementering av sportsplan, håndbøker og styringsdokumenter som sørger for en mer klubbstyrt fotballavdelingen med samme mål og visjoner. Klubben er på en reise med utvikling av anlegg og en sårt trengt hjemmebane og klubbhus! Fasiliteter som vil skape ett hjem for klubben. Nå ser vi etter en trener ressurs som vil inngå i teamet rundt A-laget og bidra til utvikling av enkeltspillere og laget.

Kvalifikasjoner:

 • Spiller -eller trenererfaring
 • Gode samarbeidsevner 
 • Flink til å skape et positivt og motiverende miljø
 • Ønske om å utvikle deg som trener

Arbeidsoppgaver:

 • Planlegge sesongen i samarbeid med resten av trenerteamet
 • Forberede, gjennomføre og evaluere treninger og kamper sammen med øvrig trenerteam
 • Bidra til utvikling av enkeltspillere og lag
 • Delta i klubbens trenerforum
 • Bidra til et godt sosialt miljø i laget og klubben

Vi tilbyr

 • Honorar etter avtale og rolle i trenerteamet. 
 • Støtte til trenerutviklingstiltak, kurs etc.
 • Trenerveiledning av utdannet Trenerveileder med UEFA A-lisens
 • Klubbtøy
 • Deltakelse i et positivt fellesskap 
 • Muligheter for utvidet engasjement for riktig kandidat

Aktuelle kandidater vurderes fortløpende.

Søknad og CV sendes til daglig leder Vilde Brodahl på epost  [email protected].

Spørsmål om stillingen kan rettes til Vilde på [email protected] / 97415739 eller til leder av sportslig utvalg Rune Danielsen på 903 69 337